Podróż poślubna to marzenie każdego. Dawniej mówiono na niego miesiąc miodowy i podróż ta faktycznie trwała miesiąc! Teraz, nie stać nas na tak długi urlop w pracy a i koszty takiej podróży nie są bagatelne.

Przyjęło się, że młodzi w podróży nie oszczędzają ten jeden raz – wybierają najlepsze apartamenty (tzw apartamenty dla nowożeńców) w najlepszych hotelach (5 gwiazdek z pełną obsługą, szampanem, kawiorem itp.) w najlepszych miejscach na świecie (na rajskiej plaży, nad Niagarą, w Las Vegas, w dzikich ostępach lub w wielkich miastach, od RPA, Nowej Zelandii na Paryżu czy Rzymie kończąc). Ma być to miesiąc miodem i seksem płynący.

Nie wszystkich jednak na to stać. Dlatego warto przemyśleć wcześniej na ile możemy sobie pozwolić. Na jak długo możecie wyjechać? Tydzień? Weekend? Świetnie! Przeżyjcie go tak, jakby miał trwać miesiąc a wypoczniecie i nacieszycie się sobą.

Czy bardziej chcecie zobaczyć piękne miejsce czy mieszkać w ekskluzywnym apartamencie? W pięknym miejscu i pod namiotem może być pięknie, a ekskluzywny hotel można znaleźć taniej w niezbyt uczęszczanym miejscu.

Pojedźcie koniecznie sami. Nawet jeśli zawsze podróżujecie ze znajomymi, to jest tylko Wasz czas i dajcie się przekonać że to tylko kolejny urlop.

Jeśli jedziecie w miejsce pełne zabytków czy tras do pokonania pamiętajcie, że jesteście tam przede wszystkim dlatego, że chcecie się nacieszyć sobą. Nie wybieracie zbyt forsownych tras ani zbyt wielu zabytków czy muzeów. Musicie mieć przecież siłę na romantyczną kolację i upojny wieczór (albo ranek, popołudnie). Jeśli chcecie porządnie zwiedzić to miejsce, to może warto tam pojechać innym razem? Wtedy będziecie chodzić od rana do wieczora i padać ze zmęczenia, ale podczas miodowego miesiąca miejsce czas na kolacje, romantyzm i nieśpieszne cieszenie się sobą.

Zabierzcie ze sobą ładne ciuchy. Nawet jeśli jesteście typami podróżników z plecakami, w dresach lub postrzępionych dżinsach, to w podróż poślubną postarajcie się o swój wygląd – elegancka marynarka, zwiewna sukienka, obcasy, ładna bielizna i kwiaty we włosach – te drobiazgi sprawią, że poczujecie się zupełnie wyjątkowo, a o to właśnie chodzi!

Jeśli zostajecie w kraju koniecznie wyłączcie komórki i wyłączcie laptopy! To czas dla Was i choćby się paliło i waliło w pracy, a przyjaciółka koniecznie chciała podzielić się pilną plotką – trudno, zrobi to gdy wrócicie.