Właśnie przygotowuję się do świąt. Robię mnóstwo zakupów, w tym powoli wybieram prezenty. Na szczęście moja rodzina ma dosyć sprecyzowane zainteresowania, więc nie jest to trudne. I tak na przykład moja mama na pewno ucieszy się z czegoś, co jest związane z jej pasją, którą jest architektura. Mama mnóstwo czyta na ten temat, uwielbia różnego rodzaju albumy, zatem nie powinnam mieć problemu z wyborem.
Po przejrzeniu ofert księgarni uznałam, że to chyba nie będzie takie proste, jak myślałam wcześniej. Najwyraźniej architektura to, w rozumieniu księgarzy, przewodniki po Polsce czy też kiczowate albumiki z widoczkami. Jakoś nie spełniało to moich oczekiwać, ruszyłam zatem w kierunku antykwariatów. Wcześniej musiałam sobie zrobić listę książek, które moja mama już ma.
Dopiero w antykwariacie okazało się, że architektura jest reprezentowana przez piękne, wysmakowane albumy, ze ślicznymi zdjęciami. To było to, co mogłam podarować mamie. Czyli zostało mi jeszcze kupić prezenty dla reszty rodziny.