Rodzaje pierścionków, jak wybrać ten idealny

Pierścionek zaręczynowy to rzecz ważna. Jest to jeden z tych nielicznych momentów, gdy jesteś zdany sam na siebie. Musisz wpaść na pomysł, by pierścionek kupić, musisz go wybrać, kupić fizycznie i dać go. Niektórzy mężczyźni czują się tym przytłoczeni – nie wiedzą zupełnie od czego zacząć, nawet proszą przyjaciółkę lub matkę dziewczyny o pomoc. Pamiętaj jednak, że kobiety mają pewne trudności z zachowaniem tajemnicy czy zimnej krwi, może im się coś „przypadkiem wymsknąć” i zepsuć niespodziankę.

Po co jest pierścionek zaręczynowy?

Kobieta nosi go na palcu do momentu ślubu, czasem nawet przez całe życie obok obrączki. Chwali się nim wszystkim naokoło, to znak mówiący „tak, jestem zajęta i planuję ślub”, zazwyczaj oznacza też „jestem szczęśliwa, patrzcie jak bardzo” (o obrączce nie zawsze można to powiedzieć…).
Jeśli Twoja dziewczyna chce nosić pierścionek razem z obrączką, to warto, by do siebie pasowały i były trwałe. Jeśli wiesz, że po ślubie będzie leżał na półce, możesz na nim trochę zaoszczędzić.

Jaki jest pierścionek zaręczynowy?

To zazwyczaj pierścionek z kamieniem, noszony na serdecznym palcu prawej dłoni. Najczęstszą kombinacją kruszców jest złoto i diament/brylant. Złoto może być białe lub żółte, w zależności od gustu. Zdarzają się też pierścionki tytanowe, srebrne. „Oczko” to zazwyczaj pojedynczy kamień, jego wielkość zależy od upodobań i zasobności portfela. Pamiętaj jednak, że jeśli dziewczyna lub duże pierścionki, to ten Twój nie powinien być malutki, a gdy dziewczyna zazwyczaj nic nie nosi, to pierścień z wielkim kamieniem będzie jej mocno przeszkadzał.

Indywidualizacja pierścionka

Pierścionek może być oczywiście inny, niż ten „standardowy”. „Oczko” pierścionka może być otoczone mniejszymi kamieniami, pierścionek może być na całym swoim obwodzie obsadzony kamieniami. Kamień może być w kształcie serca lub innym.
Niektórzy panowie, o dusza bardziej artystycznych kuszą się na samodzielne projektowanie pierścionka, gdzie wplatane są ważne dla pary symbole (kwiaty, zwierzęta, symbole morskie, herby i inne).

Najważniejsza rzecz – rozmiar

No cóż, rozmiar powinien pasować. Da się oczywiście pierścionek delikatnie powiększyć lub zmniejszyć, lecz jest to kłopotliwe, szczególnie przy pierwszym, romantycznym założeniu na palec.
Jak dowiedzieć się, jaki ona ma rozmiar palca?
Może wziąć któryś z jej pierścionków i zmierzyć jego średnicę.
Możecie kiedyś, przy okazji zakupów, zajść „przypadkiem” do złotnika i musisz podpatrzeć mierzony rozmiar
Możesz kiedyś, np w nocy gdy śpi, przymierzyć do jej palca np sznureczek albo miękki kawałek drucika – będziesz miał obwód pasujący.

Gdzie kupić pierścionek ?

W sklepie sieciowym masz pewien wybór, możesz dostać grawer gratis, masz pewne zaufanie do marki. Ale wybierasz z katalogu, więc jeśli zależy Ci na indywidualizacji, to nie miejsce dla Ciebie. Ale pierścionek masz zazwyczaj od ręki.
Mały złotnik potrafi zrobić podobny pierścionek w niższej cenie, a do tego może nadać mu specyficzny szlif, zadba o wszystkie szczegóły, będzie mniejszy problem z ewentualnymi przeróbkami. Ale musisz znać dobrego złotnika, do którego masz zaufanie, musisz mieć czas na wykonanie pierścionka, musisz mieć pomysł.
Można też pokusić się o zakupy w internecie – jeśli masz pewność co do rozmiarówki i renomy złotnika, to wykonanie jej na odległość nie ma większego znaczenia – przecież i tak nie możesz jej zmierzyć.