Zestaw ważnych rozmów które musicie przeprowadzić PRZED ślubem, a najlepiej przed decyzją o ślubie.

Niektóre z tematów mogą wydać Ci się błahe, ale gdy o nich nie porozmawiacie, mogą urosnąć do poziomu poważnego problemu.

1. Jaka jest Wasza wizja przyszłego życia.

Jak widzicie siebie za 5, 10, 15 lat? A za 50? Jakie są Wasze główne cele życiowe, co chcecie osiągnąć a co jest dla Was drugoplanowe. Kariera? Rodzina? Gdzie chcecie mieszkać, co robić, czym zajmować się w czasie wolnym. Czy będziecie mieć zwierzęta? Samochód?

2. Dzieci

Czy w ogóle planujecie mieć dzieci? Jeśli tak to ile i kiedy? Co jest warunkiem koniecznym do podjęcia decyzji o dzieciach? Co jeśli nie będziecie mogli mieć własnych dzieci? Kto i jak długo będzie wychowywał dzieci? Jak wyobrażacie sobie dzień spędzony z dziećmi?

3. Kariera

Jak ważne jest dla Was osiągnięcie pozycji zawodowej, pięcie się po szczeblach kariery? Co jesteście skłonni poświęcić dla kariery? Przeprowadzka? Rozstanie na dłużej? Częste wyjazdy? Co jeśli stracicie pracę? Własna firma.

4. Pieniądze

Co będzie się dziać z waszymi zarobkami? Jaki procentowy udział macie mieć w domowym budżecie? Kto będzie decydował o wydatkach? Duże zakupy, codzienne zakupy, zachcianki, szaleństwa. Wydatki na dzieci. Co jeśli jedno z Was nie będzie pracować z wyboru? Co jeśli nie będziecie mogli znaleźć pracy? Kredyty, pomoc rodziny. Z czego możecie zrezygnować.

5. Rodzina

Jak ważna jest dla Was rodzina? Jak często chcecie mieć z nią kontakt? Telefoniczny? Osobisty? Jak liczna jest rodzina, z którą utrzymujecie kontakt? Święta – gdzie będziecie je spędzać i jak często?

6. Czas wolny

Jak lubicie spędzać czas wolny – po pracy, wakacje, święta? aktywnie? leniwie? prace w domu? Ile pieniędzy przeznaczacie na rozrywki i przyjemności? Jakie macie hobby? Jak bardzo ono Was pochłania? Jak często spotykacie się ze znajomymi? W jakim gronie? Co lubicie robić?

7. Sex

Jakie jest Wasze podejście do seksu? Jak ważny on jest? Jak często chcielibyście się kochać? A jeśli nie będzie to możliwe? Jak chcecie się zabezpieczać? Seks z innymi partnerami, wolny związek. Czym jest zdrada? Co jest zdradą? Wasze fantazje erotyczne.

8. Religia, Polityka, światopogląd

Jak ważna jest dla Was religia? W co wierzycie? Jakie są Wasze obowiązki związane z religią? Jakie macie poglądy polityczne? Jak ważne są one dla Was? Jak reagujecie na krytykę i odmienne poglądy? Czy polityką trzeba się interesować i o niej rozmawiać? Drażliwe tematy: kara śmierci, eutanazja, aborcja, homoseksualiści, równouprawnienie, rola kobiet i mężczyzn, stereotypy.

9. Wyznawane wartości

Co jesteście w stanie poświęcić dla swoich ideałów? Jakie są Wasze największe wartości? Jak ważne są takie wartości jak honor, ojczyzna, wolność, prawda.

10. Przyzwyczajenia

Co robicie codziennie? Jak wygląda Wasz dzień? Ulubione miejsca, osoby, rzeczy, muzyka, film, książka. Jakie rzeczy robicie lub chcecie robić regularnie (codziennie, co tydzień, raz w miesiącu, parę razy w roku, corocznie). Bez czego nie możecie żyć.