Pytania do zadania sobie, czy to aby Ten/Ta na całe życie

1. Czy umiem z nim rozmawiać na wszystkie tematy?

łącznie z tematami wstydliwymi, fantazjami, głupotami o pogodzie, planami na przyszłość. Czy umiem przyznać się do błędu? czy on umie? Czy słucha uważnie? Jak rozwiązujecie konflikty? Czy macie jakieś tematy tabu? Często się kłócicie? O co? Jak te kłótnie przebiegają? Czy miewacie ciche dni?

2. Czy umiem sobie wyobrazić z nim życie?

Za 5 lat? za 10? a za 50? Co będziemy robić razem a co osobno? Czy macie wspólną wizję przyszłości? Czy marzycie o tym samym? Co będziecie robić na emeryturze?

3. Co w nim podziwiasz? za co go kochasz? Mimo co go kochasz? Jakie ma wady i zalety? Czy chce się zmienić? Jeśli tak to jak i kiedy? Jakie ma ambicje i czy odpowiadają one Tobie? Jaki ma pomysł na siebie?

4. Czy będzie dobrym ojcem dla Waszych dzieci? Czy zadba o dom i dobro dzieci gdyby Ciebie zabrakło? Czy jego rodzina jest odpowiednia na rodzinę dla Twojego dziecka?

5. Jak się przy nim czujesz? Czy jego obecność dodaje Ci skrzydeł czy je podcina? Czy wspiera Cię w Twoich dążeniach? Pomaga realizować marzenia? Czy chcesz przy nim się rozwijać czy raczej siedzieć cicho? Czy masz w nim wsparcie?