Na każdym ślubie pojawiają się goście przyjezdni. Zdarza się, że przyjeżdżają nawet z zagranicy, by towarzyszyć Wam w tym wyjątkowym dniu. Dlatego też powinniście im zagwarantować nocleg przynajmniej po ślubie (czasem również dzień przed). Najprościej i najtaniej jest poprosić rodzinę o przenocowanie gości. Jeśli jednak nie jest to możliwe, najlepiej zarezerwować im pokoje w hotelu, powinno się je również opłacić.

Dla pozostałych gości często gwarantuje się transport kościół – sala weselna, oraz sala weselna – dom. Robi się to po to, by goście mogli się napić. Jeśli jednak w Waszej rodzinie są osoby które nie piją alkoholu (np. kobiety w ciąży czy nie pijący z przekonania) i mogą oni wracać po weselu – nie należy na siłę zmuszać do wspólnego transportu. W zależności od liczby gości może to być autobus, bus (lub busy), taksówki bądź poproszeniu o robienie za kierowców znajomi lub rodzina. Z autobusem jest największy problem, gdyż wtedy zazwyczaj możliwy jest jeden transport powrotny i osoby, które chciałyby wrócić wcześniej nie będą miały takiej możliwości, lub wybiorą własny samochód by być niezależnym. Jeśli jednak jest daleko do sali weselnej – może być to najlepsze rozwiązanie.

Para młoda do ślubu nie powinna prowadzić – powinna być wieziona, np. przez świadka. Rodzaj transportu jest dowolny, a możliwości ogromna liczba. Przeważają samochody (współczesne kabriolety i limuzyny, stare warszawy, garbusy lub syrenki, stare zabytkowe limuzyny, rolls royce, samochody retro), dorożki lub bryczki. Bywają też nietypowe pomysły jak dojazd na koniach, motorach lub rowerach. Nie jest to jednak wygodny sposób poruszania się w obcisłym gorsecie czy eleganckim fraku. Transport młodych potrzebny jest od domu pod kościół oraz z kościoła na salę weselną, czasem też na sesję zdjęciową. Jeśli samochód wypożyczony jest na godziny i nie będzie go po weselu – należy pamiętać o innym transporcie dla młodych, by nie okazało się, że nie mają oni jak wrócić.