Co jest najważniejsze dla osoby, która zakłada rodzinę? Z pewnością, niemal niemożliwym jest odpowiedzenie na to pytanie, ponieważ dla każdej osoby będzie to co innego, ale można wyróżnić kilka czynników, o których myśli większość początkujących.

Jednym z najbardziej oczywistych jest szczęście. Myśli o nim każdy z nas a już szczególnie osoba posiadająca dzieci. Pragnie by zawsze się uśmiechały i ich życie było pełne radości, wypełnione zabawą i śmiechem. Wtedy życie wydaje się łatwiejsze.
Inna sprawa to bezpieczeństwo. Jeśli ktoś zakłada rodzinę to pewnie nie chce, aby jej członkowie na każdym kroku się bali się o swoje życie. Dlatego chce mieszkać w bezpiecznej dzielnicy, mieć miłych sąsiadów, ubezpieczyć się w firmie typu skandia polisa na życie i tak żyć do spokojnej starości.
Kolejnym istotnym czynnikiem jest bogactwo. Wbrew pozorom wiąże się on dość mocno z dwoma poprzednimi, rozwiązując dużą część problemów. Mając pieniądze można zapewnić dzieciom wszystko to, czego pragną oraz zapewnić im spokój i lepszy start w przyszłość.
Oczywiście jest wiele innych spraw, o których można wspomnieć, jednak te wydają się najbardziej istotne.