Drzwi przesuwne należą do jednych z najpopularniejszych rodzajów drzwi obecnie dostępnych na rynku. Jak twierdzi niemal każdy producent drzwi, czasy, w których każdy w pierwszej kolejności decydował się na zakup klasycznych drzwi skrzydłowych minęły bezpowrotnie, zwłaszcza w momencie, gdy każdy – nawet najmniejszy – kawałek mieszkania ma znaczenia, a wspomniane drzwi klasyczne po prostu zabierają większą powierzchnie. Jakie są wady i zalety drzwi przesuwnych? Zastanowimy się nad tym w tym artykule.

Jedną z największych zalet jest oczywiście oszczędność miejsca. Drzwi przesuwne przylegają do ściany, w związku z czym ich otwieranie nie blokuje od razu całego korytarza. Są również bardzo ciche – z pewnością docenią to właściciele dużych sypialni.

Do wad drzwi przesuwnych należy ich awaryjność – popierają to wszystkie osoby, które posiadają tego typu drzwi. Niestety, szyna, po której poruszają się drzwi lubi się psuć, zwłaszcza, gdy są bardzo mocno eksploatowane. Drzwiami tymi nie da się trzaskać, co dla niektórych też może być wadą.