Drewno świerku skandynawskiego cieszy się bardzo dużą popularnością ze względu na jego wytrzymałość oraz barwę. Mimo tego, że jest stosunkowo miękkie, jak na warunki skandynawskie, to jego dość powolny wzrost sprawia, że posiada wysoką klasę wytrzymałości. Ma jasne, żółtawe zabarwienie. Zwykle posiada również małe, zdrowe sęki w żółto-brązowym kolorze.
Boazeria czy inaczej podbitka świerk skandynawski jest bardzo popularna dzięki wielu swoim cechom. Drewno to jest stosunkowo tanie i łatwe w obróbce, a także bardzo wytrzymałe. Jest również odporne na obciążenia. Dzięki temu, że drzewa wzrastają przy surowym klimacie Skandynawii, są one odporne na trudne warunki atmosferyczne, a także posiadają dość gęste usłojenie.
Podbitka ze świerku skandynawskiego wykonywana jest bardzo profesjonalnie. Po odpowiedniej obróbce drewno tworzy idealnie gładką powierzchnię. Należy ją jednak zabezpieczać specjalnymi środkami chemicznymi, gdyż, jak każde drewno, może ulec blaknięciu czy szarzeniu, a każdy na pewno chce, aby jego podbitka wyglądała świeżo i elegancko.