Od czego zacząć planowanie ślubu?

– odpowiedz sobie na pytanie: jakiego typu ślub by Cię interesował? Ile osób? W jakim stylu? Gdzie? (zainspiruj się pomysłami innych –>)

– oszacuj wstępnie budżet jaki masz do dyspozycji oraz skonfrontuj go z powyższymi planami (wstępne szacowanie budżetu –>)

– przedyskutuj plany z partnerem, jeśli potrzebujesz to także z rodziną (rodzicami, rodzeństwem) czy przyjaciółmi, ustal stopień pomocy rodziny (szczególnie rodziców) (ustalenia z rodzicami –>)

– zorganizuj spotkania rodziców, na których będą mieli szansę się poznać i przy okazji przedyskutować sprawy weselne

– jeśli budżet jest mniejszy niż plany – pomyśl z czego można zrezygnować a co jest dla Ciebie priorytetem – wolisz dużą liczbę osób w niższym standardzie czy większą w wyższym? Suknia musi być nowa sprowadzana z Francji, czy wystarczy balowa, nie „ślubna” ?

– koniecznie dopnij budżet – nie ma co rozpoczynać poszukiwań, gdy się nie wie czego się chce

– jeśli to konieczne pomyśl o innym finansowaniu ślubu (poproś o pomoc rodziców, poproś gości o prezenty przed ślubem, w ostateczności pomyśl o kredycie gotówkowym)

– gdy ustalicie datę, ale nie macie jeszcze dalszych szczegółów możecie rozesłać tzw. „save the date” czyli informację do ludzi, na których obecności na weselu szczególnie Wam zależy, że tego a tego dnia będzie ślub, a szczegóły będą na zaproszeniu, które wyślecie jak będzie już coś wiadomo

Gdy już wiesz na co Cię stać – czas przejść do poszukiwań