Komfortowe samopoczucie pracowników wpływa bardzo korzystnie na ich wydajność. Każdy przedsiębiorca powinien, więc zadbać o zapewnienie możliwie jak najwygodniejszego miejsca pracy. Wpłynie do również dodatnio na zdrowie pracowników, oszczędności w tej dziedzinie są wiec niewskazane, ponieważ krótkoterminowe oszczędności przynoszą spore wydatki w przyszłości.
Bez wątpienia najważniejszą rolę odgrywają meble do biura. Osoby pracujące w takich miejscach spędzają zazwyczaj bardzo dużo czasu przed komputerem. Ich stanowisko pracy powinno, więc być jak najbardziej ergonomiczne gdyż zaniedbania w tym względzie mogą prowadzić do bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych. Wybór odpowiedniego sprzętu nie powinien stanowić problemu gdyż na rynku jest wiele producentów dysponujących bardzo szeroka ofertą. Kupując hurtowo można uzyskać również bardzo korzystne rabaty i upusty.
Komfortowe stanowisko pracy jest dla pracownika bardzo ważne. Dzięki temu jest on wydajniejszy, co przynosi zyski całemu przedsiębiorstwu.