Kredyty dla zadłużonych z komornikiem

Jesteś osobą z zajęciem komorniczym i potrzebujesz gotówki? Zapewne wiesz doskonale, że w takiej sytuacji żaden bank pożyczki czy kredytu Ci nie udzieli. Ale czy wiesz, że możesz starać się o pieniądze w niejednej instytucji pozabankowej? Co więcej masz tam ogromne szanse taki kredyt uzyskać. Na rynku coraz częściej można znaleźć bowiem kredyty dla zadłużonych z komornikiem. I nie są to jedynie puste słowa, ale rzetelna i skrojona na miarę potrzeb oferta.
Czy kredyty dla zadłużonych z komornikiem udzielane są każdemu? Na to pytanie warto poznać odpowiedź. Istnieje bowiem jeden warunek, który taka osoba musi spełnić. Jeśli przeciwko niej prowadzone jest postępowanie komornicze, to koniecznie musi ona posiadać stałe źródło dochodu. Brak takiego źródła czyni potencjalnego kredytobiorcę niewiarygodnym w oczach instytucji udzielającej kredyt. Dlatego zdolność do spłacania rat jest tutaj kluczową.
Czy można taką informację ukryć przed firmą, do której zwracamy się o pożyczę? Można spróbować, ale taka informacja wyjdzie na jaw bardzo szybko. Firmy udzielające takich kredytów posiadają bowiem szeroki dostęp do danych w Biurze Informacji Kredytowej, a tam widoczni są wszyscy dłużnicy. Zupełnie się to więc nie opłaca. Bo jeżeli jakaś firma w swojej ofercie posiada kredyty dla zadłużonych, to znaczy, że chce nam pomóc i taki kredyt udzielić. Jeżeli więc będziemy chcieli zataić jakąkolwiek istotą informację, wyjdziemy na oszustów, a to w żadnej mierze nam nie pomoże i nie oddali upiornej wizji naszego zadłużenia.