Profesjonalne i niebanalne fototapety są coraz bardziej popularne w naszych domach, jako dekoracje ścian. Jeżeli zdecydujemy się na taką ozdobę warto od razu zapoznać się z instrukcją ich czyszczenia i ewentualnej konserwacji.

W większości fototapety są odporne na zmywanie wodą i delikatnymi środkami myjącymi. Można kupić, też środki specjalnie przeznaczone do ich mycia. Nie należy używać płynu do mycia naczyń, czy proszku do prania. Nie powinno używać się suchych gąbek, czy ścierek ponieważ można porysować warstwę laminatową fototapety, co będzie miało wpływ na jej trwałość. Jeżeli fototapeta wykonana jest z materiałów najwyższej jakości, do mycia można używać zwykłych środków, to znaczy np. roztworu szarego mydła. Mycie takie nie będzie miało wpływu na trwałość fototapety. Te oryginalne dekoracje ścian cechują się szeregiem zalet, oczywiście jest ich wiele ale najważniejsze z nich to: nieograniczone pole do popisu naszej wyobraźni, możemy wybrać fototapetę gotową, wykonaną fabrycznie, jak i zaprojektować własną.

Niektóre zdjęcia nie warto trzymać w czeluściach twardego dysku, można dostarczyć je do drukarni i za kilka dni cieszyć się oryginalną ścianą, która będzie obiektem zazdrości znajomych i gości. Profesjonalna fototapeta ze zdjęcia nie jest droga i na dokładkę jest łatwa w utrzymaniu – można ją myć byle nie przesadzić w szorowaniu. Każda fototapeta na wymiar jest odporna na działanie promieni UV więc kolory nie blakną nawet po długim czasie. Zaletą jest również to, że jeżeli znudzi się nam wzór, czy deseń tapety, możemy ją zmienić na inną. Każde mieszkanie jest inne, często ma niestandardowe wymiary i tutaj możemy zamówić fototapety na wymiar i cieszyć się ozdobą ściany, dokładnie taką jakiej potrzebujemy.

Świetnym rozwiązaniem są fototapety ze zdjęcia, tutaj mamy pole do popisu ponieważ dostajemy fototapetę dokładnie według naszego projektu. Trzeba zastanowić się czego oczekujemy od tapety w salonie, kuchni, pokoju dziecka, czy w łazience lub kuchni. Profesjonalna i dobrze dopasowana fototapeta może nas relaksować, wprowadzać w dobry nastrój, czy pobudzać kulinarną wyobraźnię.