Jak zapewnić sobie dobrą emeryturę dzięki trzeciemu filarowi?

Kiedy jesteśmy młodzi raczej rzadko myślimy o tym, jak będziemy wyglądali czy żyli na swoje stare lata. Z jednej strony jest to jak najbardziej zrozumiałe, ale równocześnie musimy pamiętać o tym, że równocześnie może to być bardzo poważny błąd – jeśli nie będziemy zbytnio przejmowali się swoją przyszłością to może się okazać, że gdy już ona nadejdzie zostaniemy po prostu bez odpowiedniego zabezpieczenia finansowego.emerytura ofe

Obecnie dbanie o swoją emeryturę jest czymś, na co wielu specjalistów zwraca szczególną uwagę, bowiem sytuacja państwowego systemu emerytalnego w Polsce nie należy niestety do najlepszych, zatem jeżeli sami odpowiednio o tym nie pomyślimy, to na starość możemy zostać dosłownie z niczym. Wbrew pozorom, nie jest to nic szczególnie trudnego, bowiem jeżeli tylko zaczniemy to robić odpowiednio wcześnie, to przez wiele lat będziemy mogli uzbierać naprawdę sporą sumę. Aby jednak móc się tym cieszyć, musimy po prostu jak najszybciej zainteresować się nieco przynajmniej tymi najbardziej podstawowymi rzeczami jakie do tego służą.

Obecnie ogromną popularnością cieszy się tak zwane indywidualne konto emerytalne, które bardzo często polecane są absolutnie każdemu, kto tylko chce rzeczywiście skutecznie zatroszczyć się o takie właśnie kwestie. IKE jest obecnie ostatnim z trzech filarów emerytalnych, ale w odróżnieniu od dwóch pozostałych przystąpienie do niego jest w pełni dobrowolne i nie istnieje tutaj żaden przymus.

Niemniej jednak pomimo braku takiego obowiązku jak najbardziej warto nieco się tym zainteresować, bowiem może nam to przynieść naprawdę niesamowite wręcz korzyści. Przede wszystkim takie właśnie indywidualne konto emerytalne sprawia, że możemy oszczędzać na swoją emeryturę na bardzo wiele różnych sposobów. Mniej wymagające osoby mogą na nim po prostu dokonywać dobrowolnych wpłat, które z biegiem czasu z pewnością zmienią się w całkiem spore sumy. Równocześnie jednak IKE oferowane przez rzeczywiście dobry bank czy ubezpieczyciela może być zasilane chociażby z pieniędzy pochodzących z inwestycji, co z pewnością gwarantuje niemałe zyski – możliwości jest sporo, zatem wystarczy tylko nieco się tym zainteresować i wybrać rozwiązanie idealne właśnie dla siebie. Warto oczywiście pamiętać o tym, że takie indywidualne konto emerytalne daje nam możliwość cieszenia się wszystkimi zgromadzonymi na nim pieniędzmi dopiero po osiągnięciu wieku emerytalnego – są one po prostu doliczane do naszej miesięcznej emerytury.

Jak zatem widać, indywidualne konto emerytalne może być naprawdę rewelacyjną propozycją dla absolutnie każdego, kto tylko chce jak najwcześniej zacząć dbać o swoją własną emeryturę. Korzystanie z czegoś takiego nie jest niczym szczególnie trudnym ani też wymagającym, a równocześnie możemy dzięki temu sprawić, że sama tylko wysokość naszej emerytury stanie się znacznie wyższa, zapewniając sobie dzięki temu o wiele lepsze zabezpieczenie finansowe na starość, zatem z pewnością warto nieco się tym zainteresować.