Drzwi na balkon i taras

Drzwi balkonowe to wygodne i bezpieczne połączenie wnętrza danego budynku z tarasem, balkonem czy ogrodem. Takie drzwi są na ogół drzwiami oszklonymi w całości, mają niski próg i są drzwiami o różnych konfiguracjach. Czyli mają jedno skrzydło drzwiowe plus skrzydła okienne, dwa skrzydła drzwiowe lub stanowią całą przeszkloną ścianę.
Drzwi osadzone są na dużych i ciężkich zawiasach, dolny profil ramy jest zawsze taki sam jak w dużym oknie, drzwi mają zamontowany zamek i klamkę. Może być nie tylko wersja drzwi balkonowych otwieranych w sposób standardowy ale także mogą być drzwi przesuwane.
Każda opcja sprawia, że takie drzwi bardzo ładnie wyglądają, łatwo można o nie zadbać i są bardzo bezpieczne. Drzwi tarasowe lub balkonowe to także tradycyjna forma utrzymania w domu ciepła. Drzwi robione są tak aby zatrzymywały ciepło w pomieszczeniu.
Stosując drzwi tarasowe o dwóch skrzydłach możemy zamknąć otwór okienny o wysokości 2, 5 m, daje nam to możliwość wstawienia dużych drzwi, przepuszczających bardzo dużo światła dziennego.
Drzwi balkonowe różnią się od drzwi tarasowych tym, że te drugie mają wmontowany zamek i zawsze na ogół są drzwiami bardzo dużymi. Dzięki możliwości zastosowania przeróżnych sprawdzonych profili drzwi balkonowe jak i tarasowe otwierają się łatwo i są drzwiami bezawaryjnymi.
Drzwi otwierane na zewnątrz nie odejmują przestrzeni w salonie lub pokoju dziennym. Dzięki nowoczesnej technologii wykonuje się dzisiaj drzwi balkonowe nisko progowe. Wtedy próg ma około 2 cm.