To właśnie takie małe elementy wystroju powodują wrażenie, jakie wywoła na gościach całość Waszych przygotowań

Przypinki (kotyliony) – często na weselach spotyka się tzw przypinki, które identyfikują gości weselnych od innych ludzi. Rozdają je i przypinają świadkowie oraz rodzina. Wyglądają one zazwyczaj jak małe kokardki z tasiemki, białej czy kolorowej. Przypina się je za pomocą szpileczek. Dla rodziców i świadków przygotowuje się wtedy zazwyczaj bardziej strojne wersje przypinek, np. z podwójnej wstążeczki lub z kwiatkami. Pan młody zazwyczaj ma przypinkę złożoną z kwiatów takich, jak panna młoda ma w bukiecie.

Samochód – samochód ozdobić można na wiele sposobów:

maska samochodu – może być ozdobiona figurkami gołąbków, obrączek czy w wersji eleganckiej bukietem kwiatów pośrodku maski, lub delikatnie asymetrycznie. Z tej dekoracji mogą iść szarfy czy taśmy do góry, po bokach szyby głównej, do drzwi. W innej wersji samochód może być „obsypany” małymi kwiatkami czy płatkami na przyssawkach

klamki – można zawiesić na nich kwiaty, wstążki lub gotowe dekoracje

tablice rejestracyjne – można je zasłonić tablicami z napisem „Młoda Para” czy „Kasia i Tomek”

antenki radiowe (nie tylko samochód młodych) – mogą być ozdobione delikatną wstążeczką lub balonikiem, by odróżnić samochody z orszaku od pozostałych

puszki – w stanach popularną ozdobą są puszki poprzyczepiane za samochodem na sznurkach, które mają powodować hałas i odstraszyć złe duchy. Doczepia się je jednak dopiero po ślubie.

Dom młodych, gdzie będzie odbywało się błogosławieństwo należy uporządkować (co może być trudne przy zgiełku przygotowań ślubnych). Przygotować należy poduszki, na których uklękną młodzi, stolik na którym postawi się krzyż i wodę święconą. Wejście do domu można ozdobić balonami, kwiatami lub wstążkami.

Parking dla gości i wjazd do sali weselnej często oznacza się balonami i planszami z imionami młodych, by goście wiedzieli, że dobrze trafili.