Inwestycje to coraz częściej spotykana forma obrotu oszczędzonymi środkami finansowymi. Tradycyjne sposoby odkładania pieniędzy w banku na oprocentowany zysk, stają się coraz mniej popularne. Nie chcemy już oszczędzać, wolimy inwestować.

Polacy coraz chętniej inwestują swoje odłożone sumy w nieruchomości, które nie tracą na wartości, a wciąż zyskują. Wierzymy, że inwestycja w nieruchomości, które za kilka lat upłynnimy, przyniesie nam większy zysk finansowy niż oszczędzanie środków finansowych w banku na oprocentowanym koncie oszczędnościowym. Badania wykazują, że 45 procent Polaków uznaje inwestycję w nieruchomości za najbardziej optymalny sposób pomnażania swoich oszczędności. Na drugim miejscu, znajdują się inwestycje w złoto, za którymi opowiada się nieco ponad 7 procent ankietowanych.

Przewaga zaufania inwestycji w lokale mieszkalne, bierze się przede wszystkim z jej fizyczności, przejawiającej się namacalnością, co podświadomie budzi poczucie zaufania. Jeżeli coś widzimy, możemy udać się do tego miejsca, znamy jego realną wartość. Inaczej wygląda kwestia inwestycji na wirtualnych lokatach, w których nie mamy fizycznej styczności z wartością pieniądza.