Fotowoltaika przekształca energię ze słońca na bezpośredni prąd elektryczny. Obecnie materiały użyte do produkcji energii słonecznej fotowoltaicznej zawierają krzem polikrystaliczny, monokryształów krzemu, miedzi, siarczek kadmu i mikrokrystaliczny krzem. O tym powinna wiedzieć każda osoba, którą interesuje program prosument.
W wyniku rosnącego popytu na odnawialne źródła energii, nastąpił wielki postęp w produkcji paneli fotowoltaicznych i ogniw słonecznych, popularnością cieszą się także pompy ciepła. Produkcja energii w procesie fotowoltaicznym jest naprawdę godna uwagi. W rezultacie, produkcja ogniw fotowoltaicznych jest najszybciej rozwijającą się energią w dzisiejszym świecie, stąd tak częste na nią dofinansowanie.

Około 90 procent tego masywnej wytwarzania energii z źródeł fotowoltaicznych składa się z systemów elektrycznych siatki wiązanej. Ten typ instalacji może być wbudowany w dachu lub montowany na ziemi. Ze względu na postęp w technologii i zwiększenie produkcji, energia słoneczna fotowoltaiczna top koszt wytwarzania energii który został poddany stopniowej redukcji.
źródło: http://elektro-sanit.pl/page/34/fotowoltaika-zakres-uslug