Coraz częściej poznając nowe osoby zarabiające przez internet słyszę, że działają w e-biznesie. Tylko tyle – żadnych więcej wyjaśnień i szczegółów, jakby samo to mogło mi wyjaśnić, co dokładnie robią i na czym tak naprawdę zarabiają.

Samo słowo e-biznes jeszcze niczego nie determinuje. Równie dobrze można powiedzieć „prowadzę biznes” – tylko wtedy nie wiemy, że źródło dochodów tkwi w internecie. A przecież e-biznes to wiele bardzo różnych branż i każda z nich ma swoją własną specyfikę działania i będzie wymagała zupełnie innego podejścia.

Można sprzedawać zarówno towary, jak i usługi. Towary mogą być materialne lub wirtualne. Zarabiać można poprzez prowadzenie sklepu internetowego, ale także prowadząc kursy, pisząc teksty na strony, czy tez programując lub pozycjonując strony internetowe. Możliwości jest cała masa.

Zauważyłam, że osoby, które deklarują „działanie w e-biznesie” są to osoby, które bardziej są skupione na wygenerowaniu pasywnego dochodu przez internet, a nie na prowadzenie „stałej” działalności w internecie. Są to zatem osoby zaangażowane w promowanie programów partnerskich oraz marketingów sieciowych. Często tworzą one swoje własne infoprodukty (głównie kursy). Jednak i wśród takich osób można znaleźć różne specjalizacje.

Warto zatem zawsze dopytać, co według naszego rozmówcy oznacza e-biznes i czym tak naprawdę zajmuje się on codziennie. Gwarantuję, że uzyskasz tak wiele odpowiedzi, jak wielu osobom to pytanie zadasz.